Sport
Czy Aleksandar Rogić wskaże nowy kierunek piłkarzom żółto-niebieskich? (fot. Piotr Kucza/400mm.pl)

środa,

09 października 2019

18:13

Arka znalazła następcę Zielińskiego. Aleksandar Rogić ma uratować klub przed spadkiem

Aleksandar Rogić będzie nowym trenerem Arki Gdynia. Klub potwierdził medialne doniesienia. 38-letni Serb obejmie stanowisko, które pierwotnie miał zajmować Wojciech Stawowy, ale nie porozumiał się z władzami klubu.
Po zwolnieniu Jacka Zielińskiego trwały spekulacje, kto zajmie jego stanowisko. Jeszcze zanim klub oficjalnie ogłosił zakończenie współpracy z Zielińskim, pewniakiem do zastąpienia go wydawał się być Wojciech Stawowy. Ostatecznie jednak doświadczony polski szkoleniowiec nie dogadał się z klubem.

MAŁO ZNANY SERB Z NIEZŁYM CV

Zamiast niego zespół ma objąć 15 lat młodszy Serb. Rogić to trener mało znany, w Polsce anonimowy, ale trenerskie szlify zbierał w całkiem poważnej piłce. Zaczął od asystentury w reprezentacji Serbii, z którą pojechał na mundial do RPA. Pierwszym trenerem był Radomir Antić, z którym Rogić pracował później także w Chinach.

Na swój rachunek zaczął "robić" w Estonii. Najpierw w FCI Tallinn, która później została przekształcona w FCI Levadię. Na koncie ma sukcesy podobne do tych, które ostatnio odnosiła Arka - zdobył krajowy Puchar i Superpuchar.Tymoteusz Kobiela