Sport
Na zdjęciu Tomasz Galiński z Radia Gdańsk i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

09 października 2019

14:38

Medal tak wyjątkowy, że sam Wojciech Szczurek zastanawia się, czy nie wziąć udziału w zawodach. World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 coraz bliżej

Przygotowania do World Athletics Half Marathon Championships – Gdynia 2020 nabierają tempa. Uruchomiona została oficjalna strona internetowa mistrzostw, a organizatorzy w środę zaprezentowali wyjątkowy medal, który na mecie otrzyma każdy uczestnik biegu masowego.

O medalu Tomaszowi Galińskiemu opowiada Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Czy sam wystartuje w tym biegu, na którego liście startowej znajduje się już ponad 10 tysięcy amatorów biegania? Posłuchaj rozmowy. 
Nie da się ukryć, że zaprezentowany medal World Athletics Half Marathon Chamionships – Gdynia 2020 jest absolutnie wyjątkowy. Jest duży, został precyzyjnie zaprojektowany i wykonany na kształt kompasu. Na awersie widnieje kolorowe logo mistrzostw, a symbolicznym odniesieniem do lokalizacji wydarzenia jest ręcznie osadzona w medalu kropla bursztynu – skarbu Bałtyku. Rewers medalu zdobi kontur Polski z miejscem do wygrawerowania swojego nazwiska i wyniku, uzyskanego podczas biegu półmaratońskiego. To jednak nie koniec niespodzianek. Medal można otworzyć, a w jego wnętrzu znajduje się działający kompas. Trudno o lepsze nawiązanie do Gdyni – „miasta z morza i marzeń", polskiego okna na świat.

- Na liście startowej biegu masowego jest już ponad 10.000 zawodniczek i zawodników z niemal 50 krajów, w tym z najodleglejszych zakątków świata, jak chociażby Nowej Zelandii, Wietnamu, Argentyny czy RPA. Chcemy, aby wyjechali z Gdyni ze wspaniałymi wspomnieniami. Wierzę, że ten piękny medal stanie się prawdziwą ozdobą wielu kolekcji biegowych trofeów – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

medalbiegowy

(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

Równolegle z prezentacją medalu, uruchomiana została oficjalna strona internetowa mistrzostw, dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej. Pod adresem https://worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020/ będzie można śledzić najnowsze komunikaty o imprezie oraz znaleźć wszelkie przydatne informacje. Dotychczasowa strona Gdynia Półmaratonu – www.gdyniapolmaraton.pl – zostanie tymczasowo przekierowana na witrynę mistrzostw świata.

Od początku maja trwa rejestracja dla amatorów, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są na platformie SlotMarket.pl, a aktualna opłata startowa wynosi 170 złotych. Cena ta obejmuje m.in. profesjonalny pomiar czasu, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne oraz pamiątkową koszulkę i medal finishera. Podstawowy pakiet startowy można też uzupełnić o dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w zawodach, grawerowanie medalu, indywidualny pakiet zdjęć z biegu czy nocleg w jednym z rekomendowanych hoteli.

Aktualna stawka wpisowego obowiązuje do końca października. Od 1 listopada cena wzrośnie do 180 zł.

mat. prasowe/tg