Sport
fot. Agencja KFP/ Krzysztof Mystkowski

wtorek,

08 października 2019

16:00

Oficjalnie: Jacek Zieliński nie jest już trenerem Arki. Wybór następcy wciąż nieoczywisty

Jacek Zieliński został zwolniony z funkcji pierwszego szkoleniowca piłkarzy Arki Gdynia. Informacje podała oficjalna witryna klubu. Potwierdziły się więc w części  informacje z poniedziałku, które jako pierwszy podał portal arkowcy.pl. Nadal nie wiadomo kto będzie następcą 58-letniego trenera.

O zwolnieniu szkoleniowca mówiono od dłuższego czasu. Arka grała nierówno, mecze bardzo słabe przeplatała przeciętnymi, czasami jednak także dobrymi i zwycięskimi. Taka postawa dała gdynianom 14. miejsce po 11. kolejkach ligowych. Dorobek zespołu pod wodzą Zielińskiego to 2 zwycięstwa, 3 remisy i aż 6 porażek. W kuluarach mówiło się, że czarę goryczy przelała także niespodziewana porażka w 1/32 Pucharu Polski z Odrą Opole.

UTRZYMAŁ EKSTRAKLASĘ

Zieliński objął stery w Arce przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej ubiegłego sezonu. Zadanie miał trudne, bo zespół dryfował na krawędzi spadku, przed rundą dodatkową będąc głównym kandydatem do degradacji. W ośmiu meczach Arka pod wodzą 58-letniego trenera zdobyła aż 14 punktów, utrzymanie stało się faktem.

MIAŁ BYĆ STAWOWY

Pierwotnie portale sportowe wysuwały kandydaturę byłego trenera Arki Wojciecha Stawowego. Rozmowy jednak nie przyniosły rezultatów. W oficjalnym komunikacie czytamy, że tymczasowo obowiązki przejął II-trener Daniel Myśliwiec. Docelowo ma to jednak być ktoś inny. Głośno o kandydaturze Grzegorza Nicińskiego, który Arkę prowadził w latach 2014-17, a ostatnio prowadził drużynę I-ligowego Chrobrego Głogów.

Pełna treść komunikatu z oficjalnej strony klubu: Decyzją właściciela większościowego Klubu Dominika Midaka, Trener Jacek Zieliński z dniem 8 października przestał pełnić obowiązki I szkoleniowca Arki. Tymczasowo, jego obowiązki przejął II trener Daniel Myśliwiec. Jacek Zieliński objął Arkę w ub. sezonie przed meczem z Miedzią Legnica w 30. kolejce.  Dzięki wynikom w rundzie finałowej drużyna kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Dziękujemy za wkład pracy i życzymy powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej.

 

 Paweł Kątnik