Słupsk
Podczas festynu można było m.in. sprawdzić swoje siły w kuglarstwie (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

sobota,

21 września 2019

17:28

60 lat spółdzielni Kolejarz w Słupsku. Z tej okazji zaproszono na festyn

Jedna z największych i najprężniej działających spółdzielni mieszkaniowych w Słupsku obchodzi swój jubileusz. Z okazji jej 60. urodzin zorganizowano festyn rodzinny.

Impreza odbyła się przy należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz klubie Kwadrat w Słupsku. To miejsce, do którego przez cały rok przychodzą i dorośli dzieci, aby pod okiem instruktorów doskonalić swoje umiejętności z tańca współczesnego i sportowego, kuglarstwa, aktorstwa czy choćby zagrać w brydża. Uczestników nie odstraszyła brzydka pogoda, choć część imprez przeniosła się do wewnątrz budynku.

NAGRODY TEATRALNE I TANECZNE

- 60 lat to dużo. Choć jeszcze nie przeżyłam tylu lat, to z Kwadratem związana jestem już bardzo długo. Ta impreza jest już drugą jubileuszową. Chcieliśmy się pochwalić tym, co robimy na co dzień i sukcesami, które odnosimy. Mamy sporo wyróżnień i wygranych festiwali, a więc i nagród na swoim koncie, zwłaszcza teatralnych i tanecznych - mówi kierownik klubu Kwadrat i założycielka grupy Teatralnej Forma Jolanta Walewska.

Z MYŚLĄ O DZIECIACH

Podczas festiwalu najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci. Najmłodsi, pomimo deszczu, korzystali z postawionych ogromnych dmuchanych zamków i próbowali stawiać pierwsze kroki w kuglarstwie, co wcale nie było takie proste. - Najgorzej jest utrzymać talerzyk na kiju, bo on się ciągle kiwa i spada na ziemię - mówiła w rozmowie z reporterką Radia Gdańsk Tosia, która razem z babcią odwiedziła festyn. - Przyszłyśmy dlatego, że na co dzień związane jesteśmy z tym miejscem, więc nie mogło nas zabraknąć. Uwielbiam zajęcia w tym miejscu. Wnuczka chodzi na takie z teatru, a ja w każdy wtorek gram w brydża - dodaje babcia dziewczynki.

Słupszczanie biorący udział w festynie mogli w sobotę kupić artykuły na wyprzedażach garażowych, posłuchać koncertu zespołu Nocopuka czy wziąć udział w konkursie plastycznym.

Klub Kwadrat czynny jest codziennie od poniedziałku do soboty. Prowadzi zajęcia dla grup wiekowych od 2 do 100 lat.

 Joanna Merecka-Łotysz/dr