Słupsk
Polska Orkiestra Lekarzy gra wyłącznie charytatywnie (Fot. Polska Orkiestra Lekarzy)

piątek,

20 września 2019

14:23

Orkiestra, składająca się ze 130 lekarzy i studentów medycyny, zagra w Lęborku. Będzie zbierać pieniądze na budowę hospicjum

Przed lęborską publicznością wystąpi jedyna taka orkiestra w Polsce. Na scenie zagra blisko 50 lekarzy i studentów medycyny z całej Polski. Dyrygentem orkiestry jest Bartosz Olejnik, który na co dzień pracuje w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na budowę lęborskiego hospicjum.

W programie koncertu usłyszeć będzie można dzieła Piotra Czajkowskiego (suita "Dziadek do Orzechów") oraz Stanisława Moniuszki ("Mazur" z opery "Straszny Dwór" oraz "Tańce Góralskie" z opery "Halka").

- Polska Orkiestra Lekarzy ma już blisko 10 lat. Została zainspirowana podobnymi orkiestrami, działającymi na całym świecie. W jej skład wchodzi 130 muzyków - lekarzy i studentów medycyny z całej Polski. Mamy w orkiestrze chyba każdą specjalizację, bo i chirurgów, i kardiologów i stomatologów, i farmaceutów - wylicza prezes Stowarzyszenia Polskiej Orkiestry Lekarzy, Elżbieta Czechowska.

ZAWÓD I PASJA

- Oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy nas pasja wspólnego grania. Spotykamy się raz, dwa razy w roku. Koncerty gramy wyłącznie charytatywne - mówi skrzypaczka, stomatolog Asia Chodkowska.

- Dojeżdżamy na własny koszt, często pokonując setki kilometrów. Naszym celem jest dobra zabawa, ale też pomoc tym najbardziej potrzebującym. Robimy to z potrzeby serca i z miłości do muzyki. To nas łączy, ta pasja właśnie - dodaje Maciej Mikulski, flecista i chirurg dziecięcy.

Koncert Polskiej Orkiestry Lekarzy już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w Forum Mosty, ul. Długa 42a w Lęborku.

Posłuchaj rozmowy:


Joanna Merecka-Łotysz/PB