Słupsk
Pożar odebrał wszystko trzem rodzinom (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

środa,

11 września 2019

14:30

Skarbonki w mieście i festyn charytatywny. Słupszczanie także pomagają pogorzelcom z Karżnicy

Trwa zbiórka dla pogorzelców z Karżnicy w gminie Potęgowo. Do tej pory zebrano ponad 40 tys. zł, liczne dary oraz materiały budowlane, które pomogą w odbudowie domów strawionych przez ogień. Potrzebującym pomagają także słupszczanie, w mieście pojawią się skarbonki, zostanie też zorganizowany festyn charytatywny.
- Pomagam im na bieżąco, staram się dostarczyć to, co jest w danej chwili potrzebne - mówi Ireneusz Borkowski ze Słupska, który od wielu lat działa charytatywnie na terenie miasta. - Przekazałem już ubrania, zawiozłem im sprzęty gospodarstwa domowego.

POMAGAJĄ TEŻ FIRMY

W pomoc pogorzelcom włączyły się też firmy ze Słupska.

- Firmy przekazały 100 metrów kwadratowych glazury, gwoździe, śruby i inne materiały potrzebne do odbudowy domu - dodaje prezes fundacji Inicjatywa z Potęgowa Artur Gwóźdź. - Najważniejsze jednak są pieniądze, które zbieramy na festynach sołeckich, dożynkach i po prostu wśród ludzi. Zebranych mamy już ponad 40 tys. zł, a pieniądze nadal wpływają, szczególnie na zbiórkę w internecie - dodaje.
 
KAŻDY MOŻE POMÓC


A już 28 września przed Spichlerzem Richtera na Rynku Rybackim w Słupsku odbędzie się festyn charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony w całości na pomoc poszkodowanym w pożarze. Natomiast do końca listopada pomóc, wpłacając dowolną kwotę na portalu Zrzutka.pl.

 

Marcin Kamiński/pOr