Słupsk
Urzędnicy nie chcą takich widoków, więc odpady wielkogabarytowe będą odbierane częściej (Fot. www.rybnik.eu)

środa,

11 września 2019

14:09

Wielkie gabaryty odbierali w Słupsku raz na trzy miesiące. Od nowego roku będą częściej. Są też inne zmiany

Zmienia się gospodarowanie odpadami komunalnymi w Słupsku. Od nowego roku wielkie gabaryty będą odbierane raz w miesiącu, a nie jak było do tej pory - raz na 3 miesiące.

Zwiększona zostanie także częstotliwość odbierania surowców biodegradowalnych. - Mieszkańcy domków jednorodzinnych dostaną od miasta specjalne pojemniki na te odpady - tłumaczy dyrektorka wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Katarzyna Guzewska. - Jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu na odbiór śmieci. Oczywiście, będzie to zdecydowanie częściej, ale przypominamy, że każdy w każdej chwili może sam przywieźć gabaryty do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - dodaje urzędniczka.

ZMIANY TEŻ W PRZYPADKU ŚMIECI BIODEGRADOWALNYCH

Kolejną zmianą będzie wprowadzenie pojemników na odpady biodegradowalne. dla wszystkich mieszkańców domków jednorodzinnych i wspólnot 

- Od nowego roku będziemy zobowiązani odbierać je, a mieszkańcy zbierać. Niezbędne są do tego odpowiednie pojemniki, bo zbieranie ich do worków może być uciążliwe. Oczywiście, nie wszyscy dostaną je pierwszego dnia zbiórki, ale będziemy je sukcesywnie wprowadzać - mówi dyrektor Guzewska.

Aktualnie urzędnicy ustalają, jakie dokładnie śmieci będą mogły trafić do nowych pojemników. Po tym, pod koniec września, urząd miejski rozpocznie kampanię informująca i uświadamiającą mieszkańców Słupska.

 

Marcin Kamiński/mmt