Słupsk
Pierwszą premierą w tym sezonie, inaugurującą "dorosłe czwartki", będzie "Mistrz i Małgorzata" (fot. Magdalena Tramer)

wtorek,

10 września 2019

12:32

Do Tęczy wracają Czwartki Dorosłego Widza. "Mistrz i Małgorzata" najbliższą premierą [POSŁUCHAJ]

Do słupskiego teatru lalek, po wakacyjnej przerwie, wracają Czwartki Dorosłego Widza. - Chcemy przybliżyć słupskiej widowni różnorodność teatru formy, lalki, animacji - mówi Michał Tramer dyrektor Teatru Tęcza w Słupsku.

- Dlatego raz w miesiącu, w pierwszy lub drugi czwartkowy wieczór, prezentować będziemy spektakle dla młodzieży i dorosłych. Obok naszych rodzimych produkcji, takich jak: "Osobliwe zdarzenie", "Gaja" czy "Opowieści spod stołu...". Na scenie Tęczy pojawią się gościnnie godne uwagi spektakle innych teatrów.

TRUDNE I WYMAGAJĄCE PRZEDSTAWIENIE

Pierwszą premierą w tym sezonie, inaugurującą te "dorosłe czwartki", będzie "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa i, jak mówi reżyser spektaklu, Chakchi Frosnokkers, jest on o zgiełku życia, zmianach czasów, ideologii, myśli. To historia o tym, jak jedna wielka miłość artysty staje naprzeciw całemu złu tego świata.

Przedstawienie, jak zgodnie mówią aktorzy, jest inne w koncepcji, trudne i wymagające, ale dobre.Spektakl "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Lalki Tęcza w najbliższy czwartek, 12 września, o godz. 19.00.

 

Joanna Merecka-Łotysz/mk