Słupsk
W poniedziałkowym pożarze spłonęły 3 domy (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

wtorek,

03 września 2019

17:41

Pożar odebrał wszystko trzem rodzinom. Włącz się w pomoc pogorzelcom z Karżnicy [POMAGAMY]

Artykuły higieniczne, ubrania dla dorosłych i dzieci oraz meble i po prostu pieniądze. W gminie Potęgowo ruszyła zbiórka i pomoc dla pogorzelców z Karżnicy, którzy stracili cały dobytek w poniedziałkowym pożarze.

 

Potrzebne jest dosłownie wszystko - mówi prezes fundacji Inicjatywa w Potęgowie Joanna Wasiak. - I zbieramy wszystko. Na fejsbukowym profilu fundacji Inicjatywa jest udostępniona zrzutka, a od poniedziałku zebraliśmy już ponad 5 tys. zł. To są trzy rodziny, które zostały bez dachu nad głową. Te osoby wybiegły z domu w tym w czym stały. Potrzebne są ręczniki, ubrania, środki czystości, pościele... po prostu wszystko - dodaje.

Zbiórka dla pogorzelców będzie prowadzona w świetlicach wiejskich na terenie gminy Potęgowo, w ośrodku kultury oraz w Urzędzie Gminy Potęgowo. Ponadto zostanie zorganizowana też zbiórka w Słupsku i Lęborku.

MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ O KAŻDEJ PORZE

- Jeżeli ktoś ma coś do oddania, to może nas informować o tym o każdej porze. Odbierzemy także większe rzeczy. Wystarczy do nas zadzwonić. Przyjedziemy po to własnym transportem - mówiła Joanna Wasiak.

PROSZĄ O POMOC

Mieszkańcy spalonych domów apelują także do ludzi dobrej woli. 

- Straciłem dom jak i inni moi sąsiedzi - mówi Daniel Dera. - Najbardziej ucierpiało nasze mieszkanie. Ciężko powiedzieć cokolwiek o tym, co się wydarzyło. Naprawdę nie zostało tego wiele, kilka mebli, które udało się wynieść. Dom to najważniejsza rzecz. Nie wiem co z nim będzie, czy trzeba będzie go rozebrać. Sąsiedzi naprawdę sporo nam pomogli - dodaje.

STRACILI CAŁY DOBYTEK

W pożarze ucierpiały trzy rodziny, które straciły cały dobytek. Ich domy prawdopodobnie będą musiały być rozebrane. Decyzję o tym podejmie inspektor nadzoru budowlanego w najbliższych dniach. 

JAK POMÓC?

Dary dla pogorzelców można przekazywać osobiście w świetlicach wiejskich w każdej miejscowości w gminie Potęgowo lub wysłać na adres GOK, SZKOLNA 2B, 76-230 Potęgowo lub w Lęborku Salon Łazienek BLU, ul. Słupska 16D. Pogorzelców można tez wspomóc finansowo i przekazać pieniądze za pomocą portalu zrzutka.pl

Ubrania potrzebne dla pogorzelców:

2 chłopców rozmiar 140/146
1 chłopiec rozmiar 122/128
Kobiece rozmiar M, 38
Męskie rozmiar M,L
Buty:
Chłopięce: 29,35
Damskie: 37,38,39,40
Męskie: 43,42,45

Marcin Kamiński/mkul