Słupsk
Dom start-upów mieści się w kamienicy przy ulicy Tuwima 34 w Słupsku (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

poniedziałek,

02 września 2019

11:50

W Słupsku powstało miejsce dla mieszkańców, którzy mają ciekawe pomysły na działalność gospodarczą

Dom dla start-upów, czyli nowych firm, rozpoczął działalność w Słupsku. Do dyspozycji młodego biznesu jest niemal 200 metrów kwadratowych powierzchni, sala szkoleniowa i infrastruktura niezbędna, by zacząć działalność.

- Codziennie z pomocy będzie mogło skorzystać do 12 osób - mówią Małgorzata Kiernicka i Kamil Michaluk z firmy "Witaj Świecie", która jest operatorem domu start-upów.

"NIE BĘDZIEMY NARZEKAĆ NA BRAK CHĘTNYCH"

- Miejsce jest dedykowane tym wszystkim mieszkańcom Słupska, którzy mają jakiś pomysł na działalność gospodarczą i jest to pomysł innowacyjny. Nie chodzi tu tylko o branżę IT, ale w ogóle o pomysły, które wcześniej nie były wdrażane. Chodzi o to, by spotykać się i kreować wspólnie pomysły. Chodzi też o współpracę i coworking. Czasami dzięki rozmowie i wymianie poglądów powstają pomysły, które w zaciszu biura czy domu nie miałyby szansy się pojawić. Są już telefony od zainteresowanych. Myślę, że na brak chętnych nie będziemy narzekać - dodają Małgorzata Kiernicka i Kamil Michaluk.

MODERNIZACJA ZA 2,5 MLN ZŁ

Dom start-upów mieści się w kamienicy przy ulicy Tuwima 34 w Słupsku. Budynek został wyremontowany i wyposażony. Modernizacja kosztowała ponad 2,5 miliona złotych. To rodzinny dom przedwojennego malarza Otto Freundlicha. 

 

Przemysław Woś/mim