Słupsk
Ponad 24 tysiące osób odwiedziło słupski aquapark Trzy Fale (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

wtorek,

13 sierpnia 2019

13:58

Miesiąc po otwarciu parku wodnego w Słupsku. Jednego dnia to miejsce odwiedza nawet 1,5 tys. osób

Ponad 24 tysiące osób odwiedziło słupski aquapark Trzy Fale. Ratusz właśnie podsumował miesiąc działalności miejskiej spółki. - Początek jest bardzo optymistyczny. Średnio dziennie odwiedzało to miejsce 800 osób. Rekord jednego dnia to 1,5 tysiąca osób - mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Z zestawienia wynika, że najczęściej korzystają z niego mieszkańcy i turyści, którzy grupowo przyjeżdżają m.in. z Ustki, Koszalina i Lęborka. - Co ciekawe niekoniecznie korzystają oni z aquaparku w dni pochmurne. Mamy nadzieję, że potencjał tego miejsca nie zostanie zmarnowany - dodaje prezydent Słupska.

JAK UTRZYMAĆ LICZBĘ ODWIEDZAJĄCYCH?

Czy po sezonie uda się utrzymać podobną liczbę odwiedzających? Aby tak się stało, miasto ogłosiło nabór do tzw. polityk społecznych, czyli dofinansowania zbiorowych i indywidualnych wejść dla określonych grup mieszkańców, którzy zapłacą za wejście od 1 zł do 5 zł. W ten sposób miasto dofinansuje aquapark co roku kwotą 3 mln zł.

SKORZYSTAJĄ WSZYSCY

- To innowacyjny pomysł w skali kraju - zapewnia pełnomocnik prezydenta do spraw sportu Rafał Szymański. - Skorzystają na tym seniorzy, osoby niepełnosprawne, osoby wykluczone, młodzież, społeczność partnerów Słupska, organizacje pożytku publicznego i osoby zagrożone chorobami cywilizacyjnymi.

Budowę parku wodnego w Słupsku rozpoczęto 8 lat temu. Inwestycja miała kosztować około 60 milionów złotych. Ostateczny koszt jest niemal dwa razy wyższy.

 

Marcin Kamiński/pOr