Słupsk
Na dodatkowe połączenia autobusowe powiat słupski wraz z rządowym wsparciem ma wydać do końca tego roku ponad 600 tys. zł (fot. PKS Słupsk)

piątek,

09 sierpnia 2019

14:58

Wydłużone przebiegi i dodatkowe kursy. Powiat słupski chce skorzystać z programu poprawy komunikacji na terenach wiejskich

17 miejscowości ma odzyskać połączenia autobusowe w powiecie słupskim. Zarząd powiatu chce bowiem skorzystać z rządowego programu poprawy komunikacji na terenach wiejskich. - To nie będą nowe linie autobusowe. Chcemy wydłużyć przebiegi albo wprowadzić dodatkowe kursy - mówi Marcin Kowalczyk z zarządu powiatu słupskiego.

Starosta słupski Paweł Lisowski podkreśla, że oczekiwania społeczne w zakresie komunikacji zbiorowej są ogromne. - Mieszkańcy chcieliby mieć jak najwięcej połączeń, a także żeby dojazdy, zwłaszcza do Słupska, były łatwiejsze. Ta ustawa daje nowe możliwości, choćby dopłaty w wysokości złotówki do kilometra. Rząd daje nam szansę montażu finansowego, do tego mamy deklarację współpracy w tej sprawie z gminami. Jako powiat jesteśmy organizatorem transportu i chcemy z tej możliwości skorzystać - dodaje Paweł Lisowski.

DOŁOŻĄ MINIMUM 10 PROCENT

Samorządy mają dołożyć co najmniej 10 procent do środków rządowych. Na dodatkowe połączenia autobusowe powiat słupski wraz z rządowym wsparciem ma wydać do końca tego roku ponad 600 tys. zł.

Całą uchwałę rady powiatu słupskiego w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego można zobaczyć poniżej.

 

Przemysław Woś/mkul