Słupsk
Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Noskowo w niedzielę rano (Fot. OSP Wrześnica)

wtorek,

09 lipca 2019

15:50

W wypadku koło Słupska zginęły trzy osoby. Śledczy mają nagranie, audi mogło pędzić nawet 180 km/h

Prokuratura zabezpieczyła nagranie video z wypadku pod Słupskiem, w którym zginęły trzy osoby. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną tragedii mogła być nadmierna prędkość. Audi, którym podróżowały cztery osoby, mogło jechać nawet ponad 180 km/h. Dopuszczalna prędkość w miejscu tragedii jest o połowę niższa.

Samochód wypadł z drogi w miejscowości Noskowo na drodze krajowej numer 6. Na miejscu zginęła 17-letnia dziewczyna i 26-letni mężczyzna. 24-letni pasażer zmarł w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku. Wypadek przeżył tylko 21-letni kierowca, który ma liczne złamania. W chwili wypadku był trzeźwy. Pobrano mu jednak krew do badania.

ZABEZPIECZYLI NAGRANIE

Prokurator rejonowy w Sławnie Jarosław Płachta powiedział reporterowi Radia Gdańsk, że zabezpieczono nagranie video z samochodu, który jechał za audi i jest na nim zarejestrowany moment wypadku. Obecnie prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok ofiar. Powoła też biegłego, który ma przede wszystkim określić prędkość, z jaką jechał samochód, a także ustalić przyczynę wypadku.

MIELI JECHAĆ OKOŁO 240 KM/H

Prokurator Płachta podkreślił, że śledczy znają również zdjęcie jednego z pasażerów samochodu zamieszczone na portalu społecznościowym. Miało z niego wynikać, że audi jechało około 240 km/h na godzinę. Jednak fotografia została zamieszczona w sieci około 20 minut przed wypadkiem.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Przemysław Woś/mkul