Słupsk
W środę odbyła sie jazda testowa pociągów (Fot. PKP PLK)

środa,

19 czerwca 2019

11:22

Pociągi na trasie Słupsk - Ustka zaczną kursować od czwartku. Powstanie nowy przystanek, z którego będzie bliżej na plażę

Remont linii kolejowej Słupsk - Ustka nie jest skończony, ale pociągi zaczną kursować od 20 czerwca. Trasa była wyłączona z użytkowania od niemal roku. PKP PLK zapewnia, że obecny stan robót pozwala na kursowanie pociągów bez przeszkód.
- Składy będą mogły rozwijać prędkość do 80 km/h, ale prac modernizacyjnych nie przerywamy - podkreśla Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.
 
BLIŻEJ NA PLAŻĘ

- Trwa budowa toru do nowego przystanku Ustka-Uroczysko, wkrótce wykonawca przystąpi do budowy nowego peronu, z którego pasażerowie będą mieć bliżej na plażę. Kontynuowane będą także prace na samej stacji Ustka. Na trasie wymieniono sieć trakcyjną, zmodernizowano perony w Ustce, Gałęzinowie, Strzelinku i Charnowie. Zapewniają one właściwy komfort również osobom z niepełnosprawnościami - dodaje Martyn Janduła.
 
JESZCZE PO WAKACJACH


Prace modernizacyjne będą kontynuowane również po wakacjach. Codziennie linię Słupsk - Ustka obsługiwać ma czternaście par pociągów. Do kurortu dojeżdżać mają także pociągi dalekobieżne - między innymi od 21 czerwca pociąg Słoneczny z Warszawy.

Na linii 405 komunikacja zastępcza nadal obowiązuje na trasie Słupsk - Miastko. prace Mają się zakończyć za kilka tygodni.

Modernizacja linii kosztuje około 190 mln złotych.


Przemysław Woś/pOr