Słupsk
Elementy, które zostały zgłoszone, nie zgadzają się z elementami, które są w studniach (Fot. UM Słupsk)

środa,

12 czerwca 2019

10:07

To nie koniec historii o nielegalnym światłowodzie. Kara będzie większa

Będzie dodatkowa kara za nielegalny światłowód w Słupsku. Miejscy urzędnicy stwierdzili, że naliczona opłata jest zbyt niska. Wizja lokalna wykazała, że zgłoszona instalacja jest większa, niż deklarowana przez firmę.
Dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku Jarosław Borecki podkreśla, że dotyczy to zbudowanych wzdłuż nowego przebiegu drogi krajowej numer 21 kanałów teletechnicznych. - Elementy, które zostały zgłoszone, nie zgadzają się z elementami, które są w studniach. I to nie dotyczy długości światłowodu, tylko średnicy kanałów teletechnicznych. Wysłaliśmy już pismo do spółki, która ma się do tego odnieść. Prawdopodobnie naliczymy dodatkową karę - dodaje Jarosław Borecki.

swiatlowodrada


Radio Gdańsk jako pierwsze ujawniło, że wzdłuż nowej drogi krajowej 21 w Słupsku jedna z firm nielegalnie położyła światłowód. Inwestor zgłosił to trzy lata po fakcie. Naliczono mu już karę w wysokości około 180 tysięcy złotych, której do dziś spółka nie zapłaciła. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

Przemysław Woś/mar