Słupsk
Przez pierwszy tydzień zmian, kierowcom będą pomagać strażnicy miejscy (Fot. Radio Gdańsk/Pawel Drożdż)

wtorek,

11 czerwca 2019

17:47

Na trzech ulicach miasta odwrócili kierunek jazdy. Zmiana organizacji ruchu w Miastku

Ważne zmiany komunikacyjne w Miastku. Na trzech ulicach miasta odwrócono kierunek ruchu samochodów. Zmiany obowiązują od wtorku. Mają pomóc zmniejszyć korki w centrum.

 

Przez Miastko przebiega droga krajowa nr 21 i w godzinach szczytu całe miasto blokują samochody. Stąd zdaniem urzędników konieczność wprowadzenia zmian.

PRÓBA ROZŁADOWANIA KORKÓW

- Dało to nam małą obwodnicę. Umożliwi mieszkańcom dowóz dzieci do szkoły bez konieczności przejeżdżania przez całe miasto oraz przez główne ronda i drogą krajową - mówi Radiu Gdańsk Elżbieta Kozieł, sekretarz Urzędu Miejskiego w Miastku.

NOWA ORGANIZACJA RUCHU

Zmieniona organizacja ruchu dotyczy ulic: Chrobrego, Królowej Jadwigi i Wybickiego. Wjazd na ul. Gen. Wybickiego oraz ul. Kr. Jadwigi możliwy jest teraz od strony ul. Szewskiej (droga krajowa nr 21), natomiast na ul. B. Chrobrego można wjechać od strony ul. Kr. Jadwigi (od strony kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych).

objazd1

objazd2Tak będzie wyglądać zmieniona organizacja ruchu (Fot. miastko.pl)


"MIASTKO MUSI MIEĆ OBWODNICĘ"

- Nie wiem, czy to się uda. Tutaj przy szkole podstawowej nr 1 rodzice nie mają gdzie teraz zaparkować samochodów. Widziałam, że wielu kierowców jeździ na pamięć i wjeżdża pod prąd. Trzeba poczekać, aby ocenić, czy cokolwiek to zmieni, jeśli chodzi o korki w centrum. Miastko musi mieć obwodnicę - dodaje mieszkanka Miastka.

Przez pierwszy tydzień obowiązywania zmian kierowcom będą pomagać strażnicy miejscy.

Paweł Drożdż/mkul