Słupsk
Prezes firmy Jan Czechowicz (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

poniedziałek,

10 czerwca 2019

15:09

Sukces firmy spod Słupska. Jako pierwsza podpisała umowę z Mercedesem na produkcję elementów AMG

Firma Plasmet z Widzina koło Słupska jako pierwsza w Polsce podpisała kontrakt z Mercedesem na produkcję podzespołów do serii aut AMG. - Cztery lata pracowaliśmy na tę umowę - mówi prezes firmy Jan Czechowicz.
Prezes firmy podkreśla jednocześnie, że podpisanie umowy z koncernem Mercedes poprzedził audyt, podczas którego sprawdzono szczegółowo działalność spółki. - Przyjechało siedem osób ze Stuttgartu i dokładnie obserwowało nasz proces produkcyjny. Podpisaliśmy pierwszy kontrakt na cztery miliony złotych. Specjalizujemy się w produkcji elementów z tłoczonych blach. Robimy jedenaście różnych rzeczy na rzecz Mercedesa. Wstępnie zakładamy, że produkcja będzie trwała sześć do siedmiu lat, tak długo, jak będzie trwała produkcja tego modelu samochodu - dodaje Jan Czechowicz.

SUKCES CAŁEJ ZAŁOGI

Prezes podkreśla, że to sukces całej załogi, bo Plasmet jest jedyną firmą w Polsce, które współpracuje z Mercedesem AMG. - Są trzy lub cztery firmy na południu Polski, które pracują na rzecz montowni na Słowacji. My mamy umowę na fabrykę w Stuttgarcie właśnie z AMG oraz całym koncernem w zakresie aut produkowanych na rynek europejski - dodaje Jan Czechowicz. Firma zatrudnia około 120 osób.

Przemysław Woś/mar