Słupsk
Przekazane łóżka są sterowane elektrycznie (Fot. CZP Słupsk)

poniedziałek,

10 czerwca 2019

11:11

Sprzęt medyczny dla Słupskiego Centrum Zdrowia Psychicznego od parafii z Niemiec. "Gdybyśmy mieli to kupić, musielibyśmy wydać ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych"

Łóżka były używane w jednym z domów pomocy społecznej prowadzonych przez Diakonię we Freiburgu. Jest ona organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

To pełnowartościowy sprzęt, ale z uwagi na oddanie do użytku nowej siedziby tej placówki, która została kompleksowo wyposażona, rzeczy te stały się niepotrzebne.

ŁÓŻKA TRAFIĄ NA NOWY ODDZIAŁ

- Gdybyśmy mieli to kupić, musielibyśmy wydać ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych. Od października mamy nowy oddział rehabilitacji, gdzie te łóżka szczególnie się przydadzą. Mają możliwość elektronicznego ustawienia położenia pacjenta - mówi Krzysztof Sikorski, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku.

SZPITAL PRZESZEDŁ RENOWACJĘ

Oprócz nowoczesnych łóżek przekazano też szafki nocne oraz materace. Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku znajduje się w dawnym budynku szpitala wojewódzkiego przy ulicy Obrońców Wybrzeża. Zabytkowy obiekt z 1916 roku wyremontowano dzięki pieniądzom z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Modernizacja kosztowała 16 mln złotych.

Przemysław Woś/pb