Słupsk
Akcja odbyła się pod jednym z hipermarketów w Słupsku (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

sobota,

08 czerwca 2019

11:00

Uczniowie przypominają, żeby w upał nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie. "Temperatura dochodzi do 70 stopni"

"Nie gotuj w samochodzie" - między innymi takim hasłem, malowanym na największych parkingach w Słupsku, uczniowie przypominali kierowcom o zagrożeniach związanych z pozostawianiem dzieci i zwierząt w rozgrzanych samochodach.

Akcję "Gorąca pułapka. Nie zostawiaj dziecka i psa w aucie!" uczniowie z Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Technikum Weterynarii przeprowadzili po raz drugi.

SAMOCHÓD JAK PIEKARNIK

Jak podkreślają w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk, zagrożenie dla zdrowia w rozgrzanym samochodzie jest bardzo duże. W słoneczny dzień w kilkanaście minut temperatura wewnątrz pojazdu dochodzi do 70 stopni Celsjusza.

"MOŻE BYĆ NAWET ŚMIERTELNE"

- Dla dziecka lub psa pozostawionego na kwadrans w aucie to może być nawet śmiertelne. Dlatego malujemy proste hasła i przypominamy zaraz przed wejściem do marketu, żeby tego nie robić - mówił Radiu Gdańsk jeden z licealistów.

- Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Będziemy apelować poprzez nasze działania, aby kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt – mówi Cezary, uczeń słupskiego Plastyka.

PRZYPOMNIENIE PRZED ZAKUPAMI

Akcję malowania motywów graficznych i haseł zorganizowano m.in. przy jednym z hipermarketów przy ulicy Szczecińskiej.

Paweł Drożdż/dr


Zobacz Galerię