Słupsk
Anna Fotyga kampanię wyborczą zakończyła w Lęborku (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

piątek,

24 maja 2019

17:04

Anna Fotyga podsumowała kampanię wyborczą. "Niezwykle istotne jest, żeby Unia wróciła do swoich korzeni"

Dziesięć tysięcy kilometrów w kampanii wyborczej po Pomorzu przejechała liderka listy PiS do Parlamentu Europejskiego. Anna Fotyga przyznała, że była to najtrudniejsza kampania wyborcza, w jakiej uczestniczyła.

- Byliśmy na całym Pomorzu. To była bardzo intensywna kampania. Ja jestem już doświadczonym politykiem, ale stawka tych wyborów jest wysoka. Uważam, że jest niezwykle istotne, żeby Unia Europejska wróciła do swoich korzeni. Należałoby oddać Europę jej obywatelom, żeby poczuli, że elity europejskie rzeczywiście pracują na ich rzecz, żeby ta alienacja instytucji europejskich nie pogłębiała się - mówiła kandydatka PiS.

DOŚWIADCZONA KANDYDATKA

Anna Fotyga kampanię wyborczą zakończyła w Lęborku, gdzie się urodziła i spędziła część dzieciństwa. Kandydatka PiS ma już doświadczenie w pracy w europarlamencie. Była jego członkiem w latach 2004-2005, kiedy została powołana do rządu, oraz ponownie od roku 2014. Jest przewodniczącą Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się w niedzielę 26 maja. Polsce przysługują 52 mandaty, więc pomorscy kandydaci będą mogli otrzymać trzy lub cztery z nich.

Przemysław Woś/mar