Słupsk
Projekt obejmuje 10 zadań (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

środa,

22 maja 2019

13:58

4 miliony dla Akademii Pomorskiej w Słupsku. "Uczelnia zmienia profil na bardzo szeroki"

Ponad 4 mln zł otrzymała Akademia Pomorska w Słupsku na zwiększenie kompetencji kadry naukowej, dostosowanie programów kształcenia do rynku pracy czy wdrożenie nowego systemu dziekanatowo-dydaktycznego. Pieniądze trafiły do uczelni za sprawą konkursu "Zintegrowane Programy Uczelni" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- Akademia Pomorska zmienia swoje oblicze i przekształca się z uczelni o węższym profilu na profil bardzo szeroki - mówił podczas przekazania symbolicznego czeku sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller. - To będą bardzo dobrze spożytkowane pieniądze. Akademia Pomorska robi to w rozsądny sposób - dodał.
 
10 ZADAŃ

- Wielkim wysiłkiem wiele robimy, aby podnieść jakość naukową i jakość kształcenia - powiedział rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. inż. Zbigniew Osadowski. - Ten projekt obejmuje 10 zadań, w tym na podniesienie kompetencji naszej kadry, studentów i pracowników administracji oraz zakupu oprogramowania do zarządzani uczelnią i procesem dydaktycznym.

"Zintegrowane Programy Uczelni" to kolejny projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego w taki sposób, by jak najpełniej realizowało aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze. Konkurs jest realizowany ze środków unijnych, pochodzących z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W ostatnich latach na same inwestycje w laboratoria i infrastrukturę uczelnia otrzymała około 40 mln zł. Na kształcenie kadry, na rozwój studentów, i administracji uczelnia otrzymała około kolejnych 10 mln zł.

Marcin Kamiński/mar