Słupsk
Na zdjęciu kandydaci do Parlamentu Europejskiego: Anna Pietrzak (po lewej) i Piotr Muller (po prawej) Fot. materiały prasowe

wtorek,

14 maja 2019

20:04

Anna Pietrzak i Piotr Müller. Debata słupskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego na antenie Radia Gdańsk

Opowiadali o planach związanych z Brukselą i o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. We wtorek Anna Pietrzak z Koalicji Europejskiej i Piotr Müller z Prawa i Sprawiedliwości pojawili się w miejskim programie Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM. To jedyni słupszczanie ubiegający się o mandat eurodeputowanego w nadchodzących wyborach.

- W Parlamencie Europejskim chciałabym się zająć tym, na czym się znam. Jestem bardzo zainteresowana polityką regionalną i kulturą. Jeśli chodzi o komisje, to chciałabym pracować w komisji petycji - mówiła Anna Pietrzak. 


- Warto się zastanowić nad podziałem jednostek statystycznych, tak, aby te środki trafiały do nieco mniejszych regionów. Na Pomorzu to na pewno jest region Pomorza Środkowego, który warto by tu jakoś wyróżnić. Być może województwo pomorskie podzielone na dwie części byłoby tu lepszym rozwiązaniem - mówił Piotr Müller.

Cała rozmowa z kandydatami do europarlamentu ze Słupska do posłuchania poniżej.