Słupsk
Wszystkie pokrzywdzone dziewczynki brały udział w kursie tańca prowadzonym przez Pawła K. Fot. archiwum

czwartek,

18 kwietnia 2019

17:49

5 przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich dziewczynek. Tancerz ze Słupska oskarżony

Prokuratura zakończyła śledztwo ws. instruktora ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Do sądu skierowano akt oskarżenia. Pawłowi K. zarzucono popełnienie 9 przestępstw, w tym 5 o charakterze seksualnym popełnionych na szkodę 4 małoletnich dziewczynek.

Afera z instruktorem tańca zaczęła się od anonimowego listu jednego z rodziców, który wpłynął do Słupskiego Ośrodka Kultury - opisywał rzekome kontakty seksualne Pawła K. z małoletnimi uczestniczkami kursu tańca.

AKT OSKARŻENIA

- Z ustaleń śledztwa wynika, iż Paweł K. - w okresie od 2013 do 2017 roku - doprowadził do obcowania płciowego 3 małoletnie dziewczynki poniżej 15 lat, przy czym jedną z nich przy użyciu przemocy oraz doprowadził do poddania się innym czynnościom seksualnym małoletnią w wieku poniżej 18 lat - poinformował Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Wszystkie pokrzywdzone dziewczynki brały udział w kursie tańca prowadzonym przez Pawła K., jako instruktora w Słupskim Ośrodku Kultury.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę także o rozpijanie 3 małoletnich dziewczynek oraz oszustwa na kwotę ponad 1400 złotych.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Słupsku, przestępstwa oszustwa dotyczą pobierania przez Pawła K. pieniędzy od rodziców małoletnich dziewczynek biorących udział w kursie tańca zawyżonej opłaty z tytułu uczestnictwa w kursie.

INSTRUKTOR PRZEDSTAWIŁ WŁASNĄ WERSJĘ

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. - W złożonych wyjaśnieniach zaprzeczył stawianym mu zarzutom i w tym zakresie przedstawił odmienną wersję wydarzeń od tej, która wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego - dodaje Paweł Wnuk.

Paweł K. odmówił Radiu Gdańsk skomentowania sprawy.

DWA NIESKUTECZNE WNIOSKI O ARESZT

Sąd dwukrotnie odrzucał wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec instruktora tańca. Obecnie wobec Pawła K. stosowane są środki zapobiegawcze w postaci: poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i zbliżania do pokrzywdzonych oraz nakazu powstrzymywania się od prowadzenia zajęć z udziałem osób małoletnich.

Instruktorowi tańca grożą co najmniej 3 lata więzienia.

KOLEJNE ŚLEDZTWO WS. ZANIEDBAŃ?

Prokuratura Okręgowa w Słupsku nie wyklucza wszczęcia odrębnego postępowania ws. niepowiadomienia organów ścigania przez dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku oraz Wiceprezydenta Miasta Słupska o podejrzeniu popełnienia przez mężczyznę przestępstwa związanego z obcowaniem płciowym z małoletnimi.

Paweł Drożdż/mmt