Słupsk
Nie wszystkie słupskie dzieci będą miały okazję pobawić się w przedszkolu. Fot. Pixabay

czwartek,

18 kwietnia 2019

16:03

W Słupsku opublikowano wyniki naboru do publicznych przedszkoli. Będzie kolejna szansa na zapisanie dziecka

Ponad 100 dzieci nie przyjęto do przedszkoli publicznych w Słupsku. To wyniki tegorocznej rekrutacji. Rodzice dzieci, które nie dostały się do wybranych placówek, muszą teraz czekać na rekrutację uzupełniającą, która rozpocznie się 25 kwietnia.

24 kwietnia opublikowana zostanie lista przedszkoli publicznych w Słupsku, które mają jeszcze wolne miejsca dla dzieci. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca dla dzieci, których nie przyjęto w pierwszym naborze. Procedura składania dokumentów jest taka sama, jak przy rekrutacji podstawowej.

MIASTO ORGANIZUJE MIEJSCA W PRZEDSZKOLACH

Bogna Winiarczyk, wicedyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Słupska powiedziała, że każde dziecko może liczyć na wsparcie miasta i miejsce w przedszkolu.

- Jeżeli podczas rekrutacji uzupełniającej wyjdzie, że jeszcze są dzieci, których rodzice chcieliby skorzystać z edukacji przedszkolnej w przedszkolach miejskich, a my tych miejsc nie mamy, w związku z tym samorząd ma możliwość ogłoszenia konkursu naboru na miejsca w przedszkolach niepublicznych. Zatem miasto wykupuje miejsca w przedszkolach niepublicznych i wtedy rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opłatami tego przedszkola - mówi Radiu Gdańsk Bogna Winiarczyk.

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Wyniki naboru uzupełniającego do przedszkoli miejskich w Słupsku zostaną opublikowane 17 maja.

Paweł Drożdż/pb