Słupsk
W tym roku na działalność uniwersytetów trzeciego wieku oraz uniwersytetów dziecięcych ministerstwo nauki zabezpieczyło ponad 150 mln zł. Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

poniedziałek,

15 kwietnia 2019

17:04

Akademia Pomorska w Słupsku z dotacją na zajęcia dla seniorów. "Chcemy poszerzyć ofertę edukacyjną dla osób starszych"

Ponad milion złotych na zajęcia w czterech pomorskich uniwersytetach trzeciego wieku otrzyma Akademia Pomorska w Słupsku. Pieniądze przyznało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wystarczą one na trzy lata prowadzenia zajęć w ośrodkach w Człuchowie, Bytowie, Słupsku i Ustce.

Decyzję o przyznaniu funduszy ogłosił w poniedziałek w Człuchowie wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller


- Te środki finansowe zapewnią stabilne finansowanie już powstałym uniwersytetom trzeciego wieku, ale również posłużą temu, aby poszerzyć ofertę zajęć dla seniorów. Cieszy mnie to, ponieważ są to zadania, które powodują, że lokalna społeczność integruje się i że aktywizujemy osoby starsze – mówi minister.

NIEPIERWSZE GRANTY

To nie pierwsze środki, jakie uczelnia otrzymała z ministerstwa na prowadzenie zajęć dla seniorów. Pierwsze granty w ramach rządowego programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku zostały wypłacone już dwa lata temu. Teraz resort zapowiada regularne finansowanie takich inicjatyw.

W tym roku na działalność uniwersytetów trzeciego wieku oraz uniwersytetów dziecięcych Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zabezpieczyło ponad 150 mln zł. Pieniądze te powinny wystarczyć co najmniej na 3 lata działalności takich placówek.

Dariusz Kępa/mkul

Ponad milion złotych na zajęcia w czterech pomorskich Uniwersytetach Trzeciego Wieku otrzyma Akademia Pomorska w Słupsku. Pieniądze przyznało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wystarczą one na trzy lata prowadzenia zajęć w ośrodkach w Człuchowie, Bytowie, Słupsku i Ustce.

 

Decyzję o przyznaniu funduszy ogłosił dzisiaj w Człuchowie Piotr Müller – wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

„Te środki finansowe zapewnią stabilne finansowanie już powstałym Uniwersytetom Trzeciego Wieku, ale również posłużą temu aby poszerzyć ofertę zajęć dla seniorów. Cieszy mnie to, ponieważ są to zadania, które powodują, że lokalna społeczność się integruje, że aktywizujemy osoby starsze” – mówi minister.

 

To nie pierwsze środki, jakie uczelnia otrzymała z ministerstwa na prowadzenie zajęć dla seniorów.

Pierwsze granty w ramach rządowego programu wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku zostały wypłacone już dwa lata temu. Teraz resort zapowiada regularne finansowanie takich inicjatyw. W tym roku na działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetów Dziecięcych ministerstwo nauki zabezpieczyło ponad 150 milionów złotych. Pieniądze te powinny wystarczyć co najmniej na trzy lata działalności takich placówek.

 

Dariusz Kępa