Słupsk
Na zdjęciu (po prawej) tymczasowo aresztowana Renata K., która jest oskarżona w dwóch procesach. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

poniedziałek,

08 kwietnia 2019

15:24

Tymczasowe aresztowanie siedmiu osób związanych z mafią śmieciową. Wśród nich mieszkańcy Chojnic

Wśród zatrzymanych jest Renata K., która odpowiada przed Sądem Okręgowym w Słupsku pod zarzutem wielomilionowych wyłudzeń. Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach w tej sprawie zatrzymano 7 osób. Wszystkie tymczasowo aresztował sąd - potwierdza rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach prokurator Waldemar Łubniewski.

Zdaniem śledczych działalność zorganizowanej grupy przestępczej polegała na wynajmowaniu placów oraz magazynów i składowaniu tam odpadów. Następnie przedsiębiorcy porzucali góry zgromadzonych śmieci, przenosząc działalność do kolejnego miejsca. Właściciele wynajętych terenów oraz magazynów zostawali z odpadami. Proceder miał przynieść grupie milionowe dochody.


WIELOMILIONOWE WYŁUDZENIA

Grupą miał kierować 52-letni przedsiębiorca ze Skawiny. W sprawie zatrzymano też 2 mieszkańców Chojnic. To Adam G. i Renata K. Kobieta jest oskarżona w dwóch procesach, które toczą się przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Chodzi o wielomilionowe wyłudzenia. Renata K. miała zajmować się sprowadzaniem soli z Białorusi oraz eksportem polskiego bursztynu do Chin. Nie wywiązała się z zobowiązań.

Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Przemysław Woś/mkul