Słupsk
Do zakończenia działań śledczych, słupski szpital nie chce udzielać komentarzy w tej sprawie. Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

piątek,

15 marca 2019

11:06

Były ordynator oddziału słupskiego szpitala wyłudzał świadczenia z NFZ? Sprawdzi to prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Słupsku wszczęła dochodzenie ws. nieprawidłowości na oddziale onkologii słupskiego szpitala. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyły dwie lekarki. Sprawa dotyczy byłego ordynatora oddziału.

Śledczy sprawdzą, czy na oddziale onkologicznym były ordynator nie fałszował dokumentów w celu wyłudzenia świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Według lekarek, które zawiadomiły o tej sprawie prokuraturę, mężczyzna w dokumentacji medycznej rozpisywał konsultacje i zabiegi, które nie miały miejsca.

DOKUMENTACJA I PRZESŁUCHANIA

Prokuratorzy zabezpieczą dokumentację papierową i elektroniczną prowadzoną na słupskiej onkologii. Zaplanowano przesłuchania personelu szpitala. Śledczy chcą także dotrzeć do wszystkich pacjentów, na których miały być wypisane fałszywe dokumenty. Na razie nikomu w tej sprawie nie przedstawiono żadnych zarzutów.

SZPITAL NIE KOMENTUJE

Ordynator oddziału onkologicznego zrezygnował z pracy po zgłoszeniu przez lekarki sprawy do prokuratury. Szpital w Słupsku do czasu zakończenia działań śledczych, nie udziela komentarzy w tej sprawie.

Paweł Drożdż/mkul