Słupsk
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

15 marca 2019

09:59

Główna księgowa MOPR-u odeszła na emeryturę, dostała 30 tys. zł odprawy i... po dwóch dniach wróciła na stanowisko

Sytuacja miała miejsce w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Słupsku. Dyrektor placówki zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Zdaniem dyrektora Klaudiusza Dyjasa ponowne zatrudnienie księgowej to konieczność, bo na rynku brakuje osób z odpowiednimi kwalifikacjami.

- Długo szukaliśmy osoby na to stanowisko. Znaleźliśmy zastępcę głównego księgowego, ale ta osoba podejmując pracę, zastrzegła sobie, że potrzebuje czasu, aby się wdrożyć. To jest 120 mln złotych rocznie i kilkadziesiąt małych budżetów w jednym. Główna księgowa rzeczywiście odeszła na emeryturę, otrzymała należną odprawę za sześć miesięcy oraz ekwiwalent za trzy dni urlopu. Wróciła na stanowisko, ale w drodze ogłoszonego konkursu - mówi dyrektor MOPR w Słupsku. 

NIKT SIĘ NIE ZGŁOSIŁ

Do konkursu księgowa zgłosiła się dzień po tym, jak odeszła z pracy. - Nikt inny się nie zgłosił. Nie jestem w stanie ocenić czyjejś subiektywnej oceny. Mogę oceniać merytoryczność pracownika, którego mam zatrudnionego. Chętnie znalazłbym kogoś, kto chciałby i umiał tak radzić sobie z budżetem naszej instytucji, ale naprawdę nie ma takich osób - dodaje.

Główna księgowa ma podpisaną umowę na pracę na dwa lata. W tym czasie ma przeszkolić swoją zastępczynię, która została zatrudniona w ubiegłym roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku zatrudnia około trzystu osób.


Przemysław Woś/pOr