Słupsk
Stary prezes SIPH po dwóch kadencjach nie ubiegał się o reelekcję. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

15 marca 2019

09:25

Nowy prezes w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. "Czas oddać pole do działania młodszym"

Jerzy Bury został nowym prezesem Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na stanowisku zastąpił Jana Czechowicza, który po dwóch kadencjach nie ubiegał się już o ponowny wybór.

- Oddaję pole do działania młodszym. Przez osiem lat udało się sporo zmienić, przede wszystkim zintensyfikować działania i pozyskać nowych członków. Zajmujemy stanowiska w wielu sprawach, chcemy być jeszcze bardziej obecni w życiu społecznym, publicznym i biznesowym w regionie. Najważniejszy nasz postulat to szybkie dokończenie budowy trasy S6 - podkreślał były już prezes SIPH.


OKOŁO STU PRZEDSIĘBIORCÓW

Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa zrzesza około stu przedsiębiorców. Organizacja wspiera firmy, organizuje szkolenia i spotkania. Siedzibą jest zabytkowa kamienica przy ul. Sienkiewicza w Słupsku. Dzięki lokalnym przedsiębiorcom oraz wsparciu samorządu Słupska, udało się wyremontować w czasie ostatnich lat aulę na parterze budynku. Koszt remontu to ponad 206 tys. zł.

Nowy prezes izby Jerzy Bury jest właścicielem firmy Ekoplast. Przewodniczącym rady izby został Jan Czechowicz, a zastępcą prawnik Agnieszka Bunkowska.

Przemysław Woś/mkul