Słupsk
Mężczyzna podejrzany m.in. o dwa gwałty w Lęborku ukrywał się za granicą. Fot. KPP Lębork

środa,

13 marca 2019

10:34

Jest podejrzany o dwa gwałty w Lęborku, ukrywał się przez 11 lat. Policjanci złapali Bogusława K.

Policja zatrzymała poszukiwanego od 11 lat mężczyznę podejrzanego o dwa gwałty w Lęborku. Bogusław K. ukrywał się za granicą. Wydany był za nim list gończy i europejski nakaz dochodzeniowy.

 

41-latek został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, gdy przyjechał na teren powiatu lęborskiego.

"NIE STAWIAŁ OPORU"

- Zatrzymanie mężczyzny poprzedziła obserwacja posesji, na której miał przebywać. 41-latek w czasie zatrzymania nie stawiał żadnego oporu. Został doprowadzony do lęborskiej komendy, a następnie przewieziony do najbliższego zakładu karnego - mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

PODEJRZANY O GWAŁTY Z 2008 ROKU

Bogusław K. jest obecnie zatrzymany w charakterze podejrzanego. W 2008 roku miał stawiane zarzuty, ale zanim śledczy zdążyli mu je ogłosić, 31-letni wówczas mężczyzna uciekł za granicę. Był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem dochodzeniowym. Śledczy, ze względu na obyczajowy charakter sprawy, nie chcą podawać szczegółów dotyczących zdarzeń, o które podejrzany jest mężczyzna.

Na czwartek Prokuratura Rejonowa w Lęborku zaplanowała przeprowadzenie czynności z 41-latkiem.

USŁYSZY 6 ZARZUTÓW

- Będzie mu przedstawionych 6 zarzutów. W tym dwa zarzuty zgwałcenia, zarzut naruszenia miru domowego, pobicia oraz wpływania na świadka za pomocą groźby - mówi Radiu Gdańsk Patryk Wegner, Prokurator Rejonowy w Lęborku.

DO 12 LAT WIĘZIENIA

Prokuratura po przedstawieniu zarzutów 41-latkowi, skieruje do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Paweł Drożdż/mkul