Słupsk
Fot. Wikipedia

wtorek,

12 marca 2019

20:18

Zły stan nabrzeża północnego w Łebie. Remont ma ruszyć jeszcze w marcu

Nabrzeże północne w Łebie jest obecnie zamknięte dla rybaków i turystów. Urząd Morski w Słupsku wybrał już wykonawcę prac remontowych. Inwestycja będzie kosztować prawie 2 mln zł.

 

W przetargu na przebudowę nabrzeża złożono dwie oferty. Urząd Morski w Słupsku zadanie zlecił firmie PBO Budownictwo Hydrotechniczne i Ogólne w Słupsku. Prace będą kosztować 1,8 mln zł. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do 25 czerwca.

ZŁY STAN TECHNICZNY

- Obecny stan techniczny nabrzeża północnego w Łebie jest niezadowalający. Jego stan można ocenić jako zły. Istniejąca palisada wykazuje liczne uszkodzenia spowodowane cumowaniem jednostek. Drewniane elementy wykazują korozję biologiczną, a także uszkodzenia mechaniczne, również z powodu cumowania jednostek. W dodatku nawierzchnia z klinkieru brukowego jest w średnim stanie - mówi Anna Gliniecka-Woś, rzecznik Urzędu Morskiego w Słupsku.

ZMIANY

W ramach prac usunięte zostaną uszkodzone i zużyte elementy nabrzeża. Odtworzona zostanie drewniana palisada, następnie planuje się wykonanie linii odbojowej. Powstanie dziesięć drewnianych pomostów oraz zostanie wykonany remont muru z cegły klinkierowej.

Nabrzeże północne to wschodnia część kanału portowego w Łebie. Ma długość ponad 153 metrów i konstrukcję oczepową.

Paweł Drożdż/mkul