Słupsk
Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się kademia Pomorska ze Słupska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wyższa Szkoła Bankowa z Gdyni. Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński

piątek,

08 marca 2019

15:17

20 uczelni z całej Polski w jednym miejscu. "Odpowiedni wybór szkoły to szansa na znalezienie wysoko płatnej pracy"

20 polskich uczelni wyższych rywalizowało o maturzystów podczas targów edukacyjnych "EduDay" w słupskim Mechaniku. To największe jak do tej pory targi zorganizowane w tej szkole.

- Do wyboru mamy tutaj ponad 500 kierunków studiów dla tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów. Można znaleźć wiele ciekawych ofert, uczelni z pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i Warszawy - mówił Krzysztof Głowacki, organizator targów.

 

targi1Na targach edukacyjnych pojawili się między innymi przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej. Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński


Organizator targów dodał jednocześnie, że uczelnie pozwalają na to, aby po skończeniu studiów bezproblemowo znaleźć dobrze płatną pracę.

- Powodzeniem cieszą się nadal kierunki humanistyczne, szczególnie wśród młodych ludzi, ale na topie są programowanie i informatyka, mimo że nie wszyscy się do tego nadają. Grunt w tym, żeby wybrać dobrą uczelnię, która pozwoli na zdobycie doświadczenia i praktyk w firmach. To z kolei pozwoli na znalezienie dobrej pracy.

Wśród prezentujących się uczelni największą popularnością cieszyły się Akademia Pomorska ze Słupska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wyższa Szkoła Bankowa z Gdyni.

Marcin Kamiński/mkul