Słupsk
Fot. Wikimedia Commons/Radio Gdańsk/Przemysław Woś

poniedziałek,

11 lutego 2019

17:26

Ryczewo zniknie i nikogo to nie interesuje? Konsultacje społeczne w sprawie "dzielnicy" Słupska

Tylko trzy osoby przyszły na konsultacje społeczne w Słupsku dotyczące zniesienia nazwy Ryczewo dla części miasta. Urzędnicy z magistratu tłumaczą, że nazwa została w dokumentach od lat 60. po włączeniu wsi w granice miasta.
- Słupsk nie ma administracyjnie wydzielonych dzielnic i stąd problem. Zrodził się bałagan w dokumentach, bo jednocześnie na tym samym obszarze mamy przynależność do miasta i wsi - tłumaczą pracownicy ratusza miejskiego w Słupsku.


SŁUPSK POWINIEN MIEĆ DZIELNICE?

- W konsultacjach społecznych w sprawie zniesienia nazwy Ryczewo wzięły udział tylko trzy osoby. Nie wiem, dlaczego ludzie się tą sprawą nie interesują? Przez lata byłam przekonana, że Ryczewo to po prostu dzielnica Słupska i tak moim zdaniem powinno pozostać. Może Słupsk po prostu powinien zostać podzielony na dzielnice i sprawa byłaby załatwiona - mówili podczas spotkania mieszkańcy.

UCHWAŁA, POTEM DECYZJA MINISTERSTWA

Ostateczna decyzja należy w sprawie zniesienia nazwy należy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wcześniej odpowiednią uchwałę musi przyjąć rada miejska w Słupsku.

Wieś Ryczewo została administracyjnie włączona do Słupska w roku 1961.


Przemysław Woś/puch