Słupsk
Wizualizacja stacji Słupsk (Fot. PKP)

sobota,

15 stycznia 2022

10:23

Przebudowa stacji Słupsk rozpocznie się od peronów i modernizacji torów. PKP ogłosiła właśnie przetargi na wykonanie prac

PKP PLK ogłosiły przetarg na przeprowadzenie przebudowy stacji Słupsk. Roboty mają polegać między innymi na podwyższeniu i przebudowaniu trzech peronów i modernizacji układu torowego.

Inwestycja jest jedną z trzech planowanych przez spółki PKP w Słupsku. Kolejnymi jest przebudowa linii kolejowej 202 Słupsk-Gdynia Chylonia oraz budowa nowego dworca kolejowego. Kilkaset milionów złotych kosztować ma modernizacja stacji kolejowej w Słupsku 
- Historyczny charakter zabudowy stacji zostanie zachowany - informuje Przemysław Zieliński z biura prasowego PKP PLK. - Perony będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie do pociągów. Wygodny dostęp do kolei dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią windy z przebudowanego przejścia podziemnego na perony. Przejście zostanie poszerzone oraz połączone z nowym dworcem autobusowym.

Historyczny charakter stacji podkreślą odrestaurowane zabytkowe wiaty peronowe oraz kioski. Nowoczesny system informacji pasażerskiej między innymi wyświetlacze, ułatwi orientację w podróży. Nowe lokalne centrum sterowania wyposażone w komputerowe systemy i urządzenia zapewni sprawne oraz bezpieczne prowadzenie pociągów. - Na Słupi zbudowany zostanie nowy most kolejowy i drugi tor, który usprawni obsługę ruchu kolejowego. W Kobylnicy Słupskiej będzie drugi peron, co ułatwi podróże na trasie ze Słupska do Szczecina - dodaje Przemysław Zieliński.

Przemysław Woś/kan