Słupsk
(fot. pixbay.com)

czwartek,

13 stycznia 2022

13:06

Dwaj policjanci z Bytowa oskarżeni przez prokuraturę. Jeden za uderzenie osoby podczas interwencji patrolu, a drugi za krycie kolegi

Dwaj policjanci z Bytowa oskarżeni przez prokuraturę. Jeden z funkcjonariuszy ma zarzut naruszenia nietykalności cielesnej podczas interwencji, a drugi dwukrotnego składania fałszywych  zeznań w sprawie tego wydarzenia.

Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku. Policjant miał podczas interwencji uderzyć mieszkańca powiatu bytowskiego. Sprawa trafiła do wydziału wewnętrznego policji oraz prokuratury.

Prokurator rejonowy w Słupsku Magdalena Gadoś potwierdza, że śledczy  skierowali akt oskarżenia przeciwko dwójce policjantów. Wobec z pierwszego z policjantów zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień oraz naruszenia nietykalności cielesnej, a drugi z funkcjonariuszy miał  dwukrotnie, w maju i wrześniu ubiegłego roku składać fałszywe zeznania w sprawie kontrowersyjnej interwencji policjantów.

Policjantom grozi odpowiednio do ośmiu lat i do roku  pozbawienia wolności. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie po przedstawieniu zarzutu przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Słupsku, podejrzany funkcjonariusz został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych zgodnie z obowiązującymi przepisami na okres 30 dni.

Przemysław Woś/kan