Słupsk
Starosta Paweł Lisowski (fot. Przemysław Woś)

środa,

12 stycznia 2022

21:07

Gość Radia Gdańsk starosta powiatu słupskiego Paweł Lisowski o powiększeniu granic Słupska i kolejnych wnioskach do Nowego Ładu (posłuchaj)

Gościem Studia Słupsk był dziś Paweł Lisowski, Starosta Słupski. Na naszej antenie odpowiadał na pytania dotyczące poszerzenia granic Miasta, Polskiego Ładu, a także o autobusach w powiecie słupskim.


Poszerzenie granic Słupska budzi niemałe kontrowersje wśród mieszkańców regionu słupskiego. Większość z nich oczekuje konsultacji w tej sprawie a  część liczy na publiczną debatę. Samorządowcy, głównie spoza samego miasta, jak podkreślał Paweł Lisowski starosta słupski, nie wyobrażają sobie, że konsultacji mogłoby zabraknąć.

Pięć projektów zgłosi Słupski Związek Powiatowy w drugim naborze o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu - mówi starosta. - Dwa z nich to projekty na dofinansowanie inwestycji na terenach popegeerowskich. - Mogę jedynie zdradzić, że propozycję będą dotyczyły takich działań czy inwestycji, które będą wspólne dla większej ilości podmiotów samorządu terytorialnego.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą Pawłem Lisowskim: