Słupsk
Piotr Tomaszewski, dyrektor WORD (fot. Kinga Siwiec)

środa,

12 stycznia 2022

13:58

Piotr Tomaszewski, dyrektor WORD: coraz więcej chętnych do zdawania na prawo jazdy samochodem z automatyczną skrzynią (posłuchaj rozmowy)

Rośnie liczba osób, które chcą zdawać egzamin na prawo jazdy samochodami z automatyczną skrzynią biegów. W roku 2021 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku przeprowadzono 96 takich egzaminów.


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku egzaminuje coraz więcej osób, które starają się o prawo jazdy na samochody z automatyczną skrzynią biegów. W 2021 roku przeprowadzono 96 takich egzaminów. Trend spowodowany jest między innymi nowymi technologiami, bo coraz więcej nowych aut jest wyposażona w skrzynie automatyczne.

Samochody w automacie to wygoda, ale musimy pamiętać, że otrzymamy inny dokument, bo na naszym prawie jazdy będzie widniał specjalny kod.

- Kod 78 uprawnia do kierowania pojazdem tylko z automatyczną skrzynią biegów - mówi Piotr Tomaszewski, dyrektor słupskiego WORD. - Natomiast później, jeśli dojdziemy do wniosku, że chcemy prowadzić auta z manualną skrzynią biegów, nie trzeba robić dodatkowego kursu na prawo jazdy, a jedynie zdać kolejny egzamin.

W związku z rosnącą popularnością egzaminów samochodami w automacie, WORD przygotowuje się do kupna takich pojazdów. W tej chwili korzysta z aut szkół jazdy.

O tym, jakie zalety ma skrzynia automatyczna, czy faktycznie jest bardziej awaryjna i o zagrożeniach płynących z nieumiejętnego używania sprzęgła mówił na naszej antenie Piotr Tomaszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Kinga Siwiec/kan