Słupsk
Kontrole w galeriach będą kontynuowane (fot. KPP Słupsk)

środa,

12 stycznia 2022

08:29

Intensywne kontrole policji stosowania się do obostrzeń sanitarnych jeszcze potrwają. W ubiegłym roku nałożono 5000 mandatów

Pięć tysięcy mandatów nałożyła policja w Słupsku w ubiegłym roku za nieprzestrzeganie zasad sanitarnych związanych z pandemią. Najwięcej za brak na twarzy maseczki zakrywającej usta i nos w obiektach zamkniętych.

- Mamy dużo pracy związanej z tymi interwencjami. Liczby mówią same za siebie - mówi Monika Sadurska z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. - W związku z niestosowaniem się do obostrzeń interweniowaliśmy w roku 2021 w mieście i powiecie słupskim ponad 16 tysięcy razy.

Około 14 tysięcy to interwencje dotyczące osób, które nie zakrywały ust i nosa. Pomimo stałych informacji o kontrolach zachowania  mieszkańców w miejscach publicznych.  

Nałożono około pięciu tysięcy mandatów, a dwieście spraw skierowano do sądu w związku z odmową przyjęcia kary od policjantów. Już w pierwszych dniach roku 2022 słupscy policjanci w związku z łamaniem zasad sanitarnych interweniowali ponad pięćset razy, wystawili dwieście mandatów i skierowali dwadzieścia spraw do sądu. - Mimo, że regularnie pokazywaliśmy wyniki naszej pracy, edukowaliśmy, to trzeba sobie powiedzieć wprost, zawsze mieliśmy dużo pracy. Nie odpuszczamy jednak, bo i pandemia też nie odpuszcza - dodaje Monika Sadurska.

Maksymalny mandat za brak maseczki może wynieść pięćset złotych.

Przemysław Woś/kan