Słupsk
Przesłuchanie podejrzanego o kradzież kart (fot. KPP Lębork)

środa,

24 listopada 2021

16:59

Znalazł w Łebie cudzą kartę kredytową i robił nią liczne zakupy. Sprawca wpadł w ręce policji i dostał 23 zarzuty karne

Znalazł kartę bankomatową i zaczął jej używać. Przez trzy dni robił zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby. Policjanci z Lęborka zatrzymali podejrzanego w sprawie 49-latka i postawili mu aż 23 zarzuty.

Lęborscy policjanci zatrzymali 49-latka. Mężczyzna przez trzy dni robił zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby, używając cudzej karty bankomatowej.

- Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży z włamaniem na cudze konto, do jakich doszło w ciągu kilku ostatnich dni, ustalili i zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo – mówi Marta Szałkowska, rzecznik prasowy lęborskiej policji. - Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca, który znalazł zagubioną kartę bankomatową, przez trzy dni robił przy jej użyciu zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby, kradnąc w ten sposób z konta pokrzywdzonego pieniądze.

Pokrzywdzony właściciel karty zablokował ją, ale złodziej już po tym próbował jeszcze pięciokrotnie posłużyć się nią. Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 23 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kinga Siwiec / kan