Słupsk
Dr Roman Łabędź (fot. Joanna Merecka - Łotysz)

wtorek,

23 listopada 2021

12:44

Na zdrowie, audycja Studia Słupsk Radia Gdańsk. O skomplikowanych porodach mówi dr nauk medycznych Roman Łabędź

W każdy poniedziałek o godzinie 7:20 na antenie Studia Słupsk w audycji "Na zdrowie" przedstawiamy sposoby na powrót do formy po chorobach czy urazach. Szczegółowo omawiamy wszelkie dolegliwości i problemy zdrowotne. Pytamy fachowców jak czytać wyniki i interpretować badania.


Nasi goście, lekarze, fizjoterapeuci,  odpowiadają na Państwa pytania, dotyczące nurtujących Was problemów zdrowotnych. Podpowiadają także, jak w warunkach domowych wrócić do formy i zdrowia.

Gościem ostatniej audycji był dr n. med. Roman Łabędź specjalista II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii, ordynator ginekologii i położnictwa w słupskim szpitalu, który odpowiadał na pytanie słuchaczki - Czy ciążą z ułożeniem pośladkowym dziecka powinna budzić niepokój?

- Poród miednicowy jest zdecydowanie trudniejszym porodem, niż poród w położeniu główkowym - mówi dr Roman Łabędź. - Dzisiejsze wytyczne mówią, że jeżeli przyszła mama rodzi pierwszy raz w położeniu miednicowym, kończymy poród cesarskim cieciem. Jeżeli jest to kolejna ciąża nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury.

Posłuchaj całej audycji: