Słupsk
Miasteczko do nauki przepisów ruchu drogowego (Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Nałęcz)

środa,

13 października 2021

13:02

Tu najmłodsi mogą uczyć się bezpiecznego poruszania po drogach. Miasteczko rowerowe w Redzikowie otwarte

Miasteczko ruchu drogowego - czyli specjalny plac, służący do nauki przepisów oraz poznawania w praktyce zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze - otwarto w Redzikowie. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy Słupsk, która przeznaczyła milion złotych (75 proc. z tego to dofinansowanie z programu rządowego) na przygotowanie kilku obiektów rekreacyjnych, w tym otwartego właśnie w Redzikowie.

Samorząd gminy zaplanował w budżecie wydanie miliona złotych na budowę kilku obiektów o charakterze rekreacyjnym i sportowym, wśród nich są oddany niedawno do użytku pumtrack oraz miasteczko ruchu drogowego w Redzikowie. Inwestycje były możliwe do zrealizowania, ponieważ 75 proc. tej kwoty kwoty gmina otrzymała jako dofinansowanie w ramach rządowego programu wsparcia rozwoju Ziemi Słupskiej.


miasteczko 2

(Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Nałęcz)


JAK NA PRAWDZIWEJ ULICY

Miasteczko rowerowe zbudowano na placu pomiędzy szkołą podstawową w Redzikowie a aquaparkiem. W ramach inwestycji powstał estetyczny i potrzebny dzieciom oraz młodzieży obiekt, służący do nauki jazdy na rowerze i poznawania w praktyce przepisów ruchu drogowego. Składa się z siedmiu przecinających się niewielkich jezdni, skrzyżowania o ruchu okrężnym (czyli minironda) oraz fragmentu drogi do wykonywania tzw. ósemek. Uliczki posiadają oznakowanie pionowe i poziome, a nawet sygnalizację świetlną.


miasteczko 4

(Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Nałęcz)


- To świetna rzecz, która posłuży dzieciom nie tylko do nauki jazdy na rowerze, ale doda pewności w zachowaniu się na drodze – ocenił komisarz Lesław Kot ze słupskiej drogówki, obecny na otwarciu.


kna/raf