Słupsk
(Fot. Facebook/Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej)

wtorek,

12 października 2021

12:34

Pokażą, jak się badać i zaproszą do rozmowy ze specjalistami. Słupskie amazonki organizują spotkania edukacyjne

Słupsk walczy z rakiem. W tym tygodniu amazonki przygotowały spotkania edukacyjne dla kobiet. W środę 13 października i w czwartek 14 października od 10:00 w centrum organizacji pozarządowych SCOPiES przy ulicy Niedziałkowskiego do dyspozycji pań będą eksperci, między innymi psycholog, onkolog czy fizjoterapeuta.

W tym tygodniu w Słupsku prowadzone są akcje związane z profilaktyką nowotworową, odbywające się w ramach piątkowych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Spotkania z onkologiem, warsztaty z terapeutą i konsultacje w sprawie rekonstrukcji piersi będą odbywać się w siedzibie Słupskiego Stowarzyszenia "Amazonka" w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ulicy Niedziałkowskiego.

W PARKU WODNYM BĘDĄ BADANIA DLA MĘŻCZYZN I KOBIET

Warsztaty i konsultacje prowadzone będą także w Parku Wodnym Trzy Fale. Tam w środę 12 października od godziny 12:00 odbywać będą się spotkania z lekarzami, na które przyjść mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do dyspozycji słupszczan będą między innymi urolodzy, onkolodzy i chirurdzy plastyczni.

- Akcję dedykujemy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zaprosiliśmy do współpracy urologów, którzy będą badać panów. Od godziny 12:00 będzie z nami również przedstawiciel delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia, który pomoże paniom uzyskać dofinansowanie na operację rekonstrukcji piersi. W Parku Wodnym Trzy Fale będą również słupskie amazonki, z którymi współpracujemy na co dzień. Będą nas wspierały, przeprowadzały badania profilaktyczne dla pań, a także rozmawiały z kobietami i prezentowały, jak badać się samodzielnie - mówi Aleksandra Burglin z Parku Wodnego Trzy Fale.

Na konsultacje w Trzech Falach nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść i skorzystać z pomocy ekspertów.

Kinga Siwiec/MarWer