Słupsk
(Fot. Pixabay)

poniedziałek,

11 października 2021

16:14

W Ustce powstaną dwa nowe bloki, a w nich 44 mieszkania. Wybuduje je Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje dwa bloki, w których powstaną 44 nowe mieszkania. Część z nich poszerzy ofertę mieszkań komunalnych. Budynki powstają przy ulicy Polnej i Bakuły. Koszt obu inwestycji to ponad dziesięć milionów złotych.

W Ustce będzie więcej mieszkań komunalnych. W budynku, jaki ustecki TBS stawia przy ulicy Bakuły 10-12, powstanie 11 lokali. Większość z nich będzie dwupokojowa, o powierzchni około 50 metrów. Na inwestycję Ustka otrzymała 321 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz 2 200 000 złotych z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

MIESZKANIE DLA LEKARZA

- Inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2022 roku. Planujemy przenieść tam osoby, które mieszkają w budynkach przeznaczonych do rewitalizacji. Ponadto jedno mieszkanie chcemy zarezerwować dla lekarza, chętnego do podjęcia pracy w usteckich przychodniach. Zapowiadane jest otwarcie drugiej przychodni POZ, więc potrzeby w tym zakresie na pewno się zwiększą. Jeśli zostaną jeszcze wolne lokale, będziemy je zasiedlać zgodnie z listą oczekujących na przydział - mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce.

INWESTYCJA PRZY POLNEJ

Drugą inwestycją prowadzoną przez UTBS są mieszkania przy ulicy Polnej 18. Tam wybudowane zostaną 33 lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni od 45 do 60 metrów kwadratowych. Prace mają zakończyć się już w połowie listopada.

W przypadku ulicy Polnej także udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 679 tysięcy złotych. Te mieszkania będą jednak przeznaczone dla osób prywatnych, które zdecydowały się partycypować w kosztach budowy. Jak informuje Edward Rokosz, prezes UTBS, wkład własny był dość wysoki - 1600 złotych za metr kwadratowy, co stanowiło około 37-38% wartości mieszkania. Po kilku latach od zamieszkania mieszkańcy będą mogli wykupić lokale na własność.

 

Kinga Siwiec/ua