Słupsk
(fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

czwartek,

07 października 2021

11:00

Nieoczekiwany zwrot w sprawie linii kolejowej Bytów - Lipusz po interwencji Radia Gdańsk. Mamy dobre wieści

Firma SKPL, która wypowiedziała władzom Bytowa umowę w sprawie prowadzenia przewozów towarowych, zmieniła zdania. Wiceburmistrz miasta Jacek Czapiewski potwierdził, że wpłynęło pismo, w którym firma deklaruje, że nadal chce utrzymywać linię 212 i transportować na niej towary.

- Ku naszemu zaskoczeniu, wczoraj, po naszej ostatniej rozmowie z reporterem Radia Gdańsk i ukazaniu się tego materiału, wpłynęło do nas pismo od SKPL. Operator linii, a więc firma, która wcześniej złożyła pismo o rezygnacji z dzierżawy, poinformowała o wycofaniu się z tej rezygnacji. Tym samym umowa nie wygaśnie z końcem roku i firma SKPL będzie nadal prowadzić przewozy - informuje Jacek Czapiewski.


Wiceburmistrz Bytowa podkreśla, że spółka zadeklarowała, że będzie finansowała utrzymanie linii i bieżące naprawy. Wcześniej SKPL deklarowała, że rocznie koszt takich robót to około miliona złotych.

Władze Bytowa po wcześniejszej decyzji o rezygnacji SKPL z dzierżawienia linii 212 chciały zwrócić ją PKP PLK. Wiceburmistrz Czapiewski nie wyklucza, że w obecnej sytuacji linia pozostanie we władaniu samorządu.


Przemysław Woś