Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

poniedziałek,

20 września 2021

13:04

"Chcemy się rozwijać, a nie zwijać". Prezes PKS Słupsk o osiągnięciach i planowanych inwestycjach

O planach rozwoju komunikacji autobusowej, podjętych już działaniach oraz pomysłach na najbliższą, i tę nieco dalszą, przyszłość, mówił na antenie Radia Gdańsk w Studiu Słupsk Piotr Rachwalski, prezes PKS Słupsk.

- Chcemy rozwijać sieć połączeń, a nie zwijać komunikację autobusową. Mam nadzieję, że najgorszy czas, związany z pandemią, jest już za nami - mówił prezes PKS Słupsk Piotr Rachwalski.


Prezes spółki wyjaśniał też, jakie działania przedsiębiorstwo już podjęło, aby zwiększyć liczbę przewożonych pasażerów i poprawić jakość świadczonych usług.

"TO BYŁ STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ"

- Wprowadziliśmy nowy rozkład jazdy na lato. Połączyliśmy miejscowości nadmorskie z ciekawymi, również turystycznie, miejscami na południu powiatu słupskiego. Muszę powiedzieć, że takie rozwiązania wraz ze stałą liczbą połączeń w weekendy były strzałem w dziesiątkę. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez współpracy z samorządami i wojewodą. Odnawiamy tabor, mam nadzieję, że ta zmiana będzie zauważalna dla naszych klientów. Kolejna nowość dotyczy dworca PKS przy ulicy Kołłątaja, który przejdzie remont i lifting. Część prac jest niewidoczna, bo dotyczy między innymi odwodnienia tego terenu. Staramy się poprawić wizerunek i jakość tego miejsca – dodał Piotr Rachwalski.

Prezes PKS Słupsk był gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM.

Całej rozmowy można posłuchać tu:Przemysław Woś/raf