Słupsk
Od 27 lat w Słupsku organizowany jest festiwal poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy (Fot. Biblioteka Narodowa/Marek Karewicz)

środa,

15 września 2021

11:35

Słupsk chce upamiętnić Krzysztofa Komedę. W mieście ma stanąć fortepian grający utwory legendarnego jazzmana [POSŁUCHAJ]

Fortepian edukacyjny ma stanąć na skwerze Komedy w Słupsku. To pomysł twórców Komeda Jazz Festiwal. Powołano już społeczny komitet budowy instrumentu.

- Chcemy zebrać część pieniędzy, a resztę pozyskać od władz i samorządu. Fortepian ma stanąć na skwerze Komedy, czyli obok biblioteki miejskiej i murów miasta. Pomysł jest taki by były tam przyciski z najpopularniejszymi utworami Krzysztofa Komedy, żeby każdy mógł ich posłuchać. Stąd rola edukacyjna. Nie każdy kojarzy muzykę Komedy, a to są kompozycje o renomie światowej. Latem chcemy tak organizować koncerty - mówi pomysłodawca, jazzman profesor Leszek Kułakowski.

GŁOSY POPARCIA

W społeczny komitet budowy zaangażowano już kilkanaście osób z kręgu kultury, działalności społecznej i politycznej w Słupsku.

Inwestycja ma kosztować około trzysta tysięcy złotych. Od 27 lat w Słupsku organizowany jest festiwal poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy.

Posłuchaj materiału dziennikarza Radia Gdańsk:

 

Przemysław Woś/pb