Słupsk
(Fot. Pixabay)

środa,

15 września 2021

10:32

Do akcji "Myślę, więc nie śmiecę" zgłosiło się pięć tysięcy osób. W Słupsku odbywa się kolejna edycja "Sprzątania Świata"

Pięć tysięcy osób z 27 grup zorganizowanych reprezentujących między innymi słupskie szkoły, przedszkola i ogrody działkowe zgłosiło się do akcji "Sprzątanie Świata". 17 i 18 września mieszkańcy po raz 28. będą sprzątać wybrane przez siebie tereny.

Monika Rapacewicz, rzecznik słupskiego magistratu, podkreśla, że w akcji mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Słupska. - Grupy zorganizowane, rodziny, można to robić indywidualnie. Jest tu absolutna dowolność. Sprzątać można w drodze do pracy, z pracy, idąc na spacer. Ważne, aby zgłosić teren, który dana grupa zamierza posprzątać, oraz miejsce złożenia worków z odpadami. Miasto oferuje pomoc w formie zabezpieczenia worków i rękawic do zbierania odpadów, po które należy się zgłaszać w dniach 15-16 września. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbiorą firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej, a Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, również za darmo, przyjmie odpady na składowisko celem ich zagospodarowania - tłumaczy.

Akcja "Sprzątanie Świata 2021", odbywa się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę".

Joanna Merecka-Łotysz/MarWer