Słupsk
(Fot. Facebook.com/Schronisko dla Zwierząt - TOZ w Polsce oddział Słupsk)

wtorek,

14 września 2021

13:20

Kto poprowadzi słupskie schronisko dla bezdomnych zwierząt? Miasto ogłosiło konkurs i przeznacza na ten cel więcej pieniędzy

Ponad 2,1 miliona złotych wynosi pula środków, które miasto Słupsk przeznacza na prowadzenie schroniska dla zwierząt. To więcej niż to, na co mogło liczyć Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi słupską placówkę od sześciu lat.

Zgodnie z procedurami został ogłoszony konkurs na prowadzenie schroniska.

- Środki zabezpieczone są na całość zadania i okres od 6 października tego roku do 30 września 2023 roku. Zwiększone środki to efekt niedoszacowania potrzeb, wynikający z przenosin do nowego miejsca i jego eksploatacji. Zadania, które stoją przed organizacją zajmującą się zwierzętami w mieście to oczywiście opieka nad nimi, leczenie, ale także zapobieganie bezdomności i poszukiwanie nowych domów dla podopiecznych placówki - mówi Monika Rapacewicz, rzecznik słupskiego magistratu.

AKTUALNIE SCHRONISKO MA PONAD 250 PODOPIECZNYCH

Oferty na prowadzenie słupskiej placówki należy złożyć do 1 października. Zadanie jest finansowane przez miasto Słupsk i gminy ościenne. W tej chwili w słupskim schronisku dla zwierząt jest ponad 130 kotów i 120 psów.

Joanna Merecka-Łotysz/MarWer