Słupsk
(fot. Schronisko dla Zwierząt w Słupsku)

wtorek,

07 września 2021

22:33

"Zalało nas morze kotów". Słupskie schronisko szuka dla nich domu [HISTORIE NA CZTERECH ŁAPACH]

W  kolejnym odcinku "Historii Na Czterech Łapach", prosto ze słupskiego schroniska dla zwierząt, historia smutna, prawdziwa i taka, której końca nie widać. Liczba kotów w placówce sięgnęła już 130. Każdego dnia przywożone są kolejne, zarówno te małe, jak i duże.

- Niestety większość maluchów jest chora, musimy je wyleczyć i zadbać o nie. Przede wszystkim rozdzielać od tych, które jeszcze są zdrowe. Choroby wirusowe, jak choćby koci katar, roznoszą się po takich maluchach błyskawicznie - mówi Marta Śmietanka, kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt.

 

schronisko-slupsk-koty

(fot. Schronisko dla Zwierząt w Słupsku)

 

- Nie odmawiamy nikomu, przeciągamy sytuacje tam, gdzie jest ona możliwa, z nadzieją, że choćby kilku z naszych podopiecznych trafi do dobrych domów, a miejsce w naszej placówce zwolni się dla kolejnych. Zalało nas morze kotów - dodaje.

Miejsc dla kotów w słupskiej placówce jest tylko 80. Ta liczba już dawno została przekroczona.

Posłuchaj historii o kotach i kociakach oraz o tym, jak pomóc i jak ustrzec się w przyszłości przed tak dramatyczną sytuacją:

 

 

 

Cykl audycji pod nazwą "Historie Na Czterech Łapach" przybliża państwu losy naszych czworonożnych przyjaciół, nie zawsze te miłe i przyjemne. Zachęcamy do adopcji tych zwierząt, które na dom i miłość zasługują najbardziej.

Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania lub historię, którą warto opowiedzieć na naszej antenie, zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym slupsk@radiogdansk.pl lub j.merecka@radiogdansk.pl.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am