Słupsk
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Radio Gdańsk/archiwum)

środa,

25 sierpnia 2021

14:03

Prokuratura bada okoliczności śmierci nienarodzonego dziecka. Zawiadomienie złożył lekarz

Prokuratura rejonowa w Bytowie sprawdza okoliczności śmierci dziecka w łonie matki, do którego doszło w miejscowym szpitalu. Doniesienie w tej sprawie złożył lekarz-położnik, który przyjmował kobietę w Szpitalu Powiatu Bytowskiego.

Zdaniem medyka to kobieta swoim postępowaniem podczas ciąży mogła doprowadzić do śmierci chłopczyka. Matka trafiła do szpitala, bo - jak twierdziła - zaczęła rodzić. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, ale dziecko już nie żyło.


Prokuratura nakazała przeprowadzenie sekcji zwłok. - Czekamy na wyniki badań - poinformował prokurator rejonowy w Bytowie Ryszard Krzemianowski. - Prowadzone jest także drugie śledztwo z doniesienie partnera matki dziecka, który z kolei zarzuca szpitalowi w Bytowie i pracownikom niewłaściwe postępowanie z kobietą w ciąży, co miało ją i dziecko narazić na utratę życia i zdrowia.

Zarząd Szpitala w Bytowie zapewnia, że sytuacja jest wyjaśniania i jednocześnie zapowiada, że będzie na drodze prawnej ścigał osoby zniesławiające pracowników lecznicy oraz szpital.


Przemysław Woś/raf